Nákupní košík: Zatím prázdný
Seznam školení

ROZVÁDĚČE 2017 - Požadavky na výrobu a montáž

Požadavky pro montáž a výrobu rozváděčů jsou uvedeny v mnoha různých předpisech a je obtížné se v nich orientovat. Připravili jsme seminář, který vám udělá jasno.

Shrneme základní požadavky na vlastnosti rozváděčů z hlediska montáže v různých prostředích, požárních předpisů i předpisů pro jejich výrobu. Prozradíme, jaké doklady s nimi musí být předány při montáži rozváděče a jaké dokumenty musí zpracovat a archivovat výrobce. Probereme podrobné pokyny na rozváděče dle aktuálních norem a předpisů.

Po letošní novele vyhlášky o stavebních výrobcích se pro rozváděče stává složitější výroba a uvedení na trh. Ministerstvo průmyslu a obchodu změnilo výklad této vyhlášky a zrušilo platnost pro běžné rozváděče. 

Na našem školení se dozvíte, jak postupovat při výrobě a uvádění na trh u různých skupin rozváděčů. Pro některé tyto skupiny je nutné vydávat dvojí prohlášení o shodě, jednak evropské "EU prohlášení o shodě" dle NV 118/2016 a také české stavební "Prohlášení o shodě". V rámci programu vystoupí v Praze 11. 5. 2017 a v Olomouci 25. 5. 2017 zástupci ČOI s přednáškou věnovanou postupu při kontrole výroby rozváděčů a závěrům z vyjádření ministerstva průmyslu k aplikaci NV 163/2002 ke stavebním výrobkům na rozváděče. Dodavatelé skříní a přístrojů pro výrobu rozváděčů představí své nové přístroje a způsoby výroby rozváděčů z jejich komponent. Chybět nebude ani přednáška, která ozřejmí, jak zajistit požární odolnost rozváděčů použitím požárních revizních dvířek a požárních dveří.

Cílová skupina: Školení je určeno pro výrobce rozváděčů i pracovníky montážních firem, které instalují rozváděče a revizní techniky, kteří provádí výchozí revize.

Pozvánka ke stažení

 

Toto školení nemá vypsán žádný termín.

V ceně kurzu

  • sborník prezentací
  • občerstvení
  • osvědčení o absolvování v el. podobě
  • 1 kreditní bod pro ČKAIT

Program školení

.

8.00 – 8.30 prezence účastníků
8.30 – 10.00 Ing. Jiří Horák, metodik LPE s.r.o. / 11. 5. a 25. 5. vystoupí také zástupci ČOI

To podstatné o rozváděčích: Volba a provedení dle jeho funkce a umístění. Požární předpisy. Rozváděče pro strojní zařízení. Doklady nutné k předání rozváděče po montáži. Požadované náležitosti při kontrolách ČOI na výrobu rozváděčů.

10.00 - 10.30 Ing. Jiří Novotný, vedoucí segmentu průmysl / Petr Brezovský, produktový specialista OEZ s.r.o.

Podpora OEZ pro tvorbu dokumentace k rozváděčům

10.30 – 11.00 přestávka
11.00 - 11.45 Ing. Vilém Stanke, Petr Babor / Ing. Jan Chmelař / Ing. Libor Fleischer / Ing. Miroslav Viktorín / Ing. Petr Kejklíček / Petr Vilda / Emil Janek - regionální technicko-obchodní zástupce Promat s.r.o.

Dodatečné zajištění požární odolnosti rozváděčů pomocí revizních dvířek

11.45 – 12.15 Štěpán Tyc, produktový manažer společnosti Hager Electro s.r.o.

Typové rozváděče a úplné kryty - řešení společnosti Hager

12.15 – 12.30 přestávka
12.30 – 13.00 Ing. Lukáš Matějíček, PhD., produktový specialista Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Ověřování návrhu rozváděčů EATON

13.00 - 13.30 - přednáška NENÍ: 20. 4., 16. 5., 25. 5. , 8. 6. 2017 Jan Svárovský, obchodní ředitel Hensel s.r.o.

Návrh a montáž Hensel rozváděčů v souladu s ČSN EN 61439

Certifikace školení

Společnost LPE s.r.o. je akreditována na MŠMT pod č.j.: 28 832/2012-25. Školení je zařazeno do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT. 

Ohlasy zákazníků

Školení pro mě i firmu bylo přínosné, zejména přednáška pana Horáka. Doplnil jsem si znalosti o tom, jaké doklady má výrobce rozváděčů vydávat a uchovávat. Lépe je zaplatit poplatek za školení než pokutu ČOIce. A informace o úplných krytech dle ČSN EN 60670-24 byla pro mě naprostou novinkou. Tuto normu si ještě důkladně prostuduji.

Karel Brich , revizní technik

Dobrý den, podle mého názoru bylo toto školení výborné, získal jsem nové poznatky, které mi jsou užitečnou věcí. Již jsem u Vás obsolvoval více školení, které byly taky výborné. Rád se zúčastním i jiných školení u vás. Ještě jednou moc děkuji.

Fábera Jaroslav , revizní technik

Rozsah školení na dané téma byl naprosto vyhovující a předčil mé očekávání z hlediska množství normativních a teoretických informací, které nám byly předány. Společnosti, které se zabývají výrobou rozváděčů, jejichž zástupci měli krátkou presentaci na školení, jsou myslím vhodným doplňkem Vašeho školení. Do budoucna by bylo vhodné rozšíření praktické aplikace probíraného téma – např. krátká ukázka návrhu rozváděče DBO se všemi potřebnými dokumenty apod. Co se týká organizace školení v Českých Budějovicích dne 5.4.2017 na téma ROZVÁDĚČE 2017 - tak výběr místa školení (Clarion Congress Hotel) -  naprosto perfektní, harmonogram školení – vhodně zvolený, občerstvení během školení – perfektní, délka školení – vyhovující.

Celkově bych školení hodnotil jako velice uspokojivé a těším se na další školení s LPE.

Bc. Radek Šestauber , technický kontrolor TK JE
Jsem spokojen s průběhem školení i úrovní školitelů, taky je příjemné pozorovat práci Vaší firmy, jak to zvládáte, hlavně s úsměvem.
Josef Vavřač , firma elektro, RT

Fotogalerie z minulých školení

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním
rozpočtem České republiky prostřednictvím Operačního programu
Vzdělávání pro konkurenceschop­nost.