Nákupní košík: Zatím prázdný
Seznam školení

Eaton tour 2014 - Software pro návrh a výpočet oteplení rozvaděčů

Školení představí podstatné informace z nového souboru norem “ČSN EN 61439 Rozváděče nízkého napětí” a upozorní na rozdíly oproti požadavkům původního souboru norem, dále představí program E-Config 3.0 pro návrh rozváděčů Eaton, dozvíte se také o nových typech domovních rozvodnic v návaznosti na normu ČSN EN 61439 a ČSN EN 60670, součástí budou i praktické ukázky včetně návodu jak rozvodnice používat. Do programu semináře je rovněž zahrnuta přednáška o pojistkových systémech - získáte informace o vývoji a principu funkčnosti pojistek, parametrech pojistkových vložek a o typických použitích pojistkových vložek z hlediska jejich rozsahu vypínání a kategorie užití. Samozřejmě nezapomeneme ani na novinky firmy Eaton v této oblasti.

Toto školení nemá vypsán žádný termín.

V ceně kurzu

 • sborník prezetací
 • občerstvení
 • osvědčení o absolvování školení

Program školení

Ubytování

Akce je určena všem elektrotechnikům, projektantům, pracovníkům obsluhy, údržby, revizním technikům a zejména výrobcům rozváděčů a těm, které zajímá problematika rozváděčů.

Program školení:

8.30 – 9.15 hod. - Ing. Jiří Horák, metodik L.P.Elektro s.r.o.

 • Informace o nové legislativě pro zkoušení a výrobu rozváděčů po novelizaci původního souboru norem ČSN EN 60439 novou řadou norem ČSN EN 61439.
 • V roce 2013 byl dokončen zhruba tříletý přechod z původního souboru norem “ČSN EN 60439 – Rozvaděče nn”, na soubor norem “ČSN EN 61439 Rozváděče nízkého napětí”, obsahující části 1 až 6. Nový soubor mění přístup ke zkoušení - ověřování rozváděčů při přípravě výroby, mění požadavky na jejich vlastnosti i používané názvosloví. Shrneme podstatné rozdíly v jejich přístupu a upozorníme na důležité odlišnosti v novém souboru oproti dřívějším požadavkům. Ve stručnosti si ukážeme kdo a za jakých podmínek může udělat ověření rozváděče a vystavit Prohlášení o shodě.

9.15 – 10.45 hod. - Ing. Petr Slavata, poradenství CAD

 • E-Config 3.0 - software pro návrh rozváděčů EATON a jeho využití pro výpočet oteplení, nutný pro „Ověřování návrhu“ dle ČSN EN 61439-1.
 • E-Config 3.0 je nová generace programu pro návrh rozváděčů Eaton (nástupce starších programů E-Config verze 2.4 a M-Profil verze 3.13). Ukážeme Vám jak rychle a efektivně připravit rozměrový výkres rozváděče, konfigurovat a osadit přístroje, generovat seznam materiálu a provést výpočet oteplení.

11.15 – 13.00 hod.

Ing. Lukáš Matějíček, Manažer produktové a projektové podpory ESS, Rozváděče a IZM, 

Ing. Michal Rybka, Produktový manažer a projektový specialista, systémy nízkého a vysokého napětí

 • Představení nových typů rozvodnic, výroba rozváděčů dle nových souborů norem a aplikace na rozváděče EATON
 • Představení nových typů domovních rozvodnic v návaznosti na normu ČSN EN 61439 a ČSN EN 60670 , ukázky, zaměření na plastové rozvodnice, včetně návodu jak používat.

Jan Marek, Produktový specialista, power distribution

 • Pojistkové systémy Eaton – použití pojistkových vložek z hlediska jejich rozsahu vypínání a kategorie užití.
 • Přednáška seznámí účastníky s novinkami firmy Eaton v oblasti pojistkových systémů. Krátce nastíní vývoj pojistek, princip jejich funkčnosti a osvětlí charakteristické parametry pojistkových vložek. Dále informuje účastníky o typických použitích pojistkových vložek z hlediska jejich rozsahu vypínání a kategorie užití.

Certifikace školení

Toto školení je zařazeno do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT.

Společnost L.P.Elektro je akreditována na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy pod č.j.: 28 832/2012-25, současně je tento program akreditován na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy pod č.j.: 27 311/2012-25-497.

Fotogalerie z minulých školení

Eaton tour 2014 - Software pro návrh a výpočet oteplení rozvaděčůEaton tour 2014 - Software pro návrh a výpočet oteplení rozvaděčůEaton tour 2014 - Software pro návrh a výpočet oteplení rozvaděčůEaton tour 2014 - Software pro návrh a výpočet oteplení rozvaděčůEaton tour 2014 - Software pro návrh a výpočet oteplení rozvaděčůEaton tour 2014 - Software pro návrh a výpočet oteplení rozvaděčů
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním
rozpočtem České republiky prostřednictvím Operačního programu
Vzdělávání pro konkurenceschop­nost.