Nákupní košík: Zatím prázdný

Sborník č. 45

1. pololetí 2011

Dostupné varianty publikace

 • 50 Kč
  (43 Kč bez DPH)

Obsah

 1. Elektrotechnická normalizace v roce 2011 – Nové a připravované elektrotechnické normy v oblasti pravidel pro elektrotechniku v roce 2011 (Ing. Vincent Csirik, ÚNMZ Praha)
 2. Připravovaná TNI 33 2130 Elektrické instalace nízkého napětí – Vnitřní elektrické rozvody
 3. Nová TNI 33 2000-5-51: Elektrické instalace nízkého napětí Část 5-51 ed. 3: Výběr a stavba elektrických zařízení – Všeobecné předpisy – Vnější vlivy, jejich určování a protokol o určení vnějších vlivů (Ing. Karel Dvořáček, Předseda TNK č. 22 a člen TNK č. 76 a autorizační komise ČKAIT)
 4. Rozbor opakujících se nedostatků v revizních zprávách z pohledu právních předpisů a technických norem (Jiří Hemerka dipl. tech., Solid Elektro Team)
 5. Zhodnocení praktického uplatňování požadavků souboru norem ČSN EN 62305 "Ochrany před bleskem a přepětím" (Ing. Jiří Sluka, Inspektor elektrických zařízení TIČR – pobočka Ústí n. L.)
 6. Moderní způsob ochrany před úrazem elektrickým proudem a před požárem pomocí proudových chráničů s opětným zapnutím (František Kosmák, bývalý inspektor Státního odborného dozoru, odborný konzultant pro elektrotechniku, Brno)
 7. Požadavky na bezpečnost elektrických zařízení uváděných do provozu v různých časových obdobích
 8. Respektování měnících se ustanovení norem z hlediska rizik u současných a dříve zprovozněných zařízení (JUDr. Zbyněk Urban, člen představenstva Unie elektrotechniků ČR)
 9. Blesková válka č. 6 - Jak má vypadat skrytý svod podle ČSN 34 1390? (Jan Hájek, organizační složka Praha, Dehn + Söhne GmbH + Co. KG)
 10. Možnosti výkonových jističů pro 21. století (Martin Dostál, Schneider Electric CZ, s. r. o.)
 11. Požadavky na "Rozváděče nízkého napětí" z hlediska montáže, výroby a kontroly (Ing. Jiří Sluka, inspektor elektrických zařízení TIČR – pobočka Ústí n. L., Ing. Vladimír Macháček, inspektor elektrických zařízení TIČR – pobočka Ústí n.L.)
 12. EMC rozvaděče a instalace (Edmund Pantůček, znalec v oboru elektrotechnika, PHOENIX CONTACT, s.r.o.)
 13. Řešení rozváděčů pro energetické systémy s garantovanou spolehlivostí (Ing. Karel Kuchta, CSc., Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o. - divize Energetické systémy)
 14. Přípojnicové systémy a typově zkoušené rozvaděče (Pavel Škoch, Product Manager, Rittal Czech, s.r.o.)
 15. Požadavky vyplývající ze Stavebního zákona (186/2006 Sb.) a navazující prováděcí vyhlášky 268/2009 Sb. (OTP) na elektrické rozvody (Ing. Karel Dvořáček, Předseda TNK č. 22 a člen TNK č. 76 a autorizační komise ČKAIT)
 16. Uzemňovací soustavy (Petr Bohušík, Schneider Electric CZ, s. r. o.)
 17. Aby vám dobře stál, i když fouká vítr
 18. Blesková válka č. 5 - Okapy, čekající zabijáci
 19. Svody po zateplení (Jan Hájek, organizační složka Praha, Dehn + Söhne GmbH + Co. KG)
 20. Tipy a triky - Ochrana fotovoltaických zdrojů před bleskem a přepětím
 21. Fotovoltaické elektrárny a ochrana před bleskem
 22. Fotovoltaické elektrárny na velkých střechách, volných plochách a jejich ochrana před bleskem (Dalibor Šalanský, člen ILPC, Luma Plus, s. r. o., Jan Hájek, organizační složka Praha, Dehn + Söhne GmbH + Co. KG)
 23. Přetížitelné záložní zdroje ASTIP efektivní zálohování zařízení s el. motorem napájení el. protipožárních zařízení (zabezpečení)
 24. Správné navržení a provedení elektroinstalace zajištění souladu s legislativními a normativními požadavky (Ing. Michal Tipek, ASTIP Brno s.r.o.)
Staňte se členy LPE Benefit
Získejte přístup k našim sborníkům online zdarma.
Více
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním
rozpočtem České republiky prostřednictvím Operačního programu
Vzdělávání pro konkurenceschop­nost.