Nákupní košík: Zatím prázdný

Revize prakticky

Jak na revize?

Pojďte v březnu 2016 na seminář Praktické měření elektroinstalací. Vlastní měřicí přístroj není třeba, zkušení lektoři Milan Dolenský a Ing. Leoš Koupý Vás nejen seznámí s metodami a podmínkami měření, ale předvedou a doporučí také vhodné vybavení. Seminář je určen především revizním technikům elektrických zařízení, ale užitečný bude i pro pracovníky údržby a ty, kdo zajišťují provoz energetických sítí.

Úvodní přednáška bude věnována měřením spojitosti ochranných vodičů a vodičů pospojování. Na tuto přednášku naváže praktické předvedení proveditelnosti měření izolačního odporu v různých prostředích.

Podrobně bude probráno měření impedance poruchové smyčky. Jde o jedno ze základních měření při revizích elektrických instalací. Současně toto měření má velkou vypovídací hodnotu při sledování reálného stavu instalace.

Na praktických ukázkách se budou moci účastníci semináře seznámit s měřením odporu zemniče, respektive odporu zemní smyčky.

V závěrečné části semináře se lektoři budou zabývat měřením a kontrolou funkce proudových chráničů. Používání proudových chráničů se stále rozšiřuje a uživatelé mají na výběr z mnoha typů podle podmínek nasazení. Měření a pravidelná kontrola těchto přístrojů bývají často podceňovány. To může vést k jejich nekorektní funkci a ohrožení chráněné části instalace.

Semináře Praktické měření elektroinstalací přinášejí pohled na problematiku měření z praktického hlediska, snaží se doporučit vhodné pomůcky a měřicí přístroje. Během akce budou mít posluchači možnost přesvědčit se, jak lze s moderními přístroji zvládat v reálných podmínkách i komplikované situace. V rámci semináře je rovněž prostor na dotazy a připomínky, takže si připravte dotazy na vše kolem revizí - přednášející Vám rádi poradí.

Přednáší: Milan Dolenský a Ing. Leoš Koupý

Vyberte si některý z termínů a přihlaste se.

Termíny a místa školení

  • 2. 3.           České Budějovice, Clarion Congress Hotel, Pražská tř. 2306/14, 370 04 České Budějovice      
  • 8. 3.           Praha, hotel Pramen, Za černým mostem 362/3, 198 00 Praha 9 
  • 9. 3.           Plzeň, hotel Ibis, Univerzitní 1209/65, 301 00 Plzeň
  • 30. 3.         Brno, AS Club, Veslařská 67, 637 00 Brno  
  • 31. 3.         Ostrava, hotel Vista, Kpt. Vajdy 3046/2, 700 30 Ostrava-Zábřeh

Bližší informace a přihláška ZDE

 

Fotogalerie

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním
rozpočtem České republiky prostřednictvím Operačního programu
Vzdělávání pro konkurenceschop­nost.